קוקטיילים
ברנדי ג'ין רום טקילה וודקה וויסקי

ברנדי

(עדכון אחרון: 26/05/2012)

ברנדי הינו משקה המזוקק מיין או מיץ ענבים מותסס, ניתן לייצר ברנדי במקומות רבים ברחבי העולם. עם זאת, קיימים מספר מקומות בעולם המזוהים יותר עם ברנדי משובח, כגון מחוזות קוניאק וארמניאק בצרפת, הידועים בברנדי האיכותי המיוצר בהם.

מקורה של המילה ברנדי הוא במילה ההולדנית בראנאדא וין שפירושה בהולנדית "יין שרף". הסיפור מספר כי הברנדי נוצר בפעם הראשונה כאשר בעל ספינה זיקק יין בכדי שזה לא יתפוס מקום רב על הספינה, מתוך כוונה לדלל אותו כאשר יגיע היין אל יעדו.

מותגי ברנדי מוכרים

ישנם מותגים רבים המזוהים עם הברנדי, ובינהם ניתן למנות את המותגים הבאים:

Courvoisier Hennessy Remy Martin Martell
קורוואזייה

Courvoisier

הנסי

Hennessy

רמי מרטין

R?my Martin

מרטל

Martell

ייצור ברנדי

על מנת לייצר ברנדי יש להשתמש במזקקת נחושת אליה מכניסים יין או מיץ ענבים מותסס. תהליך הזיקוק יוצר נוזל חסר צבע אותו מעבירים הבשלה בחביות עץ אלון במהלך תקופה של שנתיים נוספות. מחירו היקר של הברנדי נובע מן העובדה שמכל עשר חביות יין ניתן לזקק חבית ברנדי אחת. על מנת ליצור את משקה הברנדי אותו אנו מכירים, מוסיפים לנוזל חסר הצבע מים מזוקקים וקרמל.

איכות הברנדי

מדידת איכותו של ברנדי נעשית באמצעות שני סוגי סימונים. הראשון הוא סימון איכות המבוסס על כוכבים (בין אחד לחמישה כוכבים), אך כיום רוב סוגי הברנדי מסומנים באמצעות שיטת האותיות. האותיות בהם נעשה כיום שימוש הן:

VVeryמאד
XExtraבמיוחד
PPaleבהיר
OOldישן
SSuperiorמעולה
FFineעדין

הגשת ברנדי

נהוג לשתות ברנדי טוב כשהוא נקי, ולא לערבבו עם משקאות אחרים. נהוג לשתות ברנדי בכוסיות בלון המיוחדות עבורו. במידה וברצונך למהול את הברנדי במים, סודה או משקה כלשהו, כדאי להשתמש בברנדי מסוג נחות או זול יותר.

קוקטיילים על בסיס ברנדי

© 2019 cocktails.co.il - קוקטיילים - כל הזכויות שמורות · ברנדי